Meretehnika insener on see, kes projekteerib ja arendab laevu, ujuvkonstruktsioone ning mereenergeetika süsteeme. Tundes meretööstust laiemalt, on ta ekspert nii uusehituse kui ka laevade ümberehituste alal. Selleks on tal põhjalikud teadmised ujuvkonstruktsioonide disainist, ehitusest ja materjalidest ning ta suudab lahendada rohepöörde väljakutseid, nagu säästlikest materjalidest merekonstruktsioonide arendamine, laevade ümberehitus kliimaneutraalsete kütuste jaoks või ujuvate tuulikute ehitus merre.
Insener omab süsteemset ülevaadet laevaehituse printsiipidest, merendusvaldkonna eripäradest ja regulatsioonidest. Ta kasutab kaasaegseid simulatsiooni- ja modelleerimistehnikaid ning rakendab IT-vahendeid nii inseneritehniliste ülesannete kui ka praktiliste probleemide lahendamisel. Samuti tunneb ta materjalide omadusi ning oskab teha nende osas parimaid valikuid. Meretehnika inseneri oskuste hulka kuuluvad laevade ja ujuvkonstruktsioonide projekteerimine, püstuvuse ja hüdrodünaamika analüüs, elektroonika- ja mehhatroonikasüsteemide arendamine ning tootmise planeerimine ja korraldamine. Ta kavandab ka ärimudeli, arvestades toote või teenuse väärtuspakkumist, nõudlust, konkurentsi, ressursse ja müügivõimalusi. Lisaks omab ta meeskonnatöö kogemust püstitatud eesmärkide saavutamisel.
Meretehnika magistrikaadiga on maailm valla. Sinu tulevasteks töökohtadeks on rahvusvahelised meretööstusettevõtted ja insenertehnilisi lahendusi pakkuvad ettevõtted. Samuti on võimalus rakendada teadmisi erialases teadus- ja arendustegevuses ning jätkata õpinguid doktoriõppes nii Tallinna Tehnikaülikoolis kui ka mujal, sh väljaspool Eestit. Meretehnika insener saab töötada kõrgepalgalise insenerina või tootmisjuhina laevatehases, projekteerijana inseneribüroos, teadlasena teadus-arendusasutuses või edukalt juhtida enda ettevõtet. See elukutse sobib neile, keda köidab innovatsioon, jätkusuutlik mõtteviis ja merekeskkond.